SAĞLIK HUKUKU VE MALPRAKTİS DAVALARI

Tıp hukuku alanında uzmanlaşmış avukat, akademisyen ve konularının uzmanı olan hekimlerden oluşan danışman ekibi ve sağlık hukuku alanındaki farklı bakış açısı ile, kişilere olduğu gibi sağlık kurumlarına da geleneksel avukatlık hizmetlerinin ötesinde bir işbirliği sunmaktadır. Hukuk Büromuz, sağlık hukuku alanında, hukuken alınabilecek önlemlerin varlığına inanmakta, uyuşmazlık çıkmadan hukuki ihtilafların önlenmesi ve hukuki ilişkilerin çözülmesi şeklinde nitelenebilecek “önleyici hukuk tedbir ve kuralları”na özellikle önem vermektedir. Bu noktada her türlü sağlık kuruluşları genelindeki faaliyetlerin uluslararası bildirgeler ve ulusal mevzuat çerçevesinde yer alan hasta hakları uygulamaları açısından planlanması ve değerlendirilmesi ile hukuki ihtilafların önlenmesinde ve sorunların giderilmesinde çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Hasta hakları, hastane yönetimi ve yöneticiliği, sağlık çalışanlarının hukuki sorumluluğu, üremeye yardımcı tedavi yöntemleri ve merkezleri, sağlık turizmi, klinik ilaç araştırmaları gibi tıp hukukunun farklı alanlarında danışmanlık ve avukatlık hizmetleri veren Büromuz, tıp hukukun farklı alanlarında uzmanlaşmanın taşıdığı önemin farkındalığı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaç doğrultusunda sunduğumuz özel hizmetler üç basamaklı danışmanlık, destek ve avukatlık hizmetlerinden oluşmaktadır.

Danışmanlık, destek ve avukatlık hizmetlerimiz : Günümüzde tıp-sağlık hukukunun taşıdığı önem ve kendine özgü yapısı, bu alanı ayrı bir uzmanlık dalı olarak görmeyi zorunlu kılmaktadır. Tıp ve tıbbi olanakların her geçen gün gelişmesi, olanaksız olarak görülen tıbbi müdahalelerin mümkün hale gelmesi, sağlık sistemi reformları, hasta haklarının gelişimi ve sağlık sektörünün örgütlenmesinde olduğu gibi sağlık hizmeti sunumunda da farklı bir yaklaşımı zorunlu kılmaktadır. Günümüzde geçerli olan hasta odaklı – katılımcı sağlık hizmeti sunumu, hasta hakları ihlallerinin önlenmesi ve uygulamalarının geliştirilmesini gerektirmektedir. Bu noktada sağlık hizmeti sunan sağlık kuruluşuna özgü hukuki çözümler üretilmesi önem taşır. Bireysel danışmanlık, destek ve avukatlık hizmetlerimiz yanında kurumsal olarak hastanelere, klinik ve merkezlere, klinik ilaç araştırmaları konusunda faaliyet yürüten firmalar ve sigorta şirketlerine yönelik hizmetlerimiz sözkonusu kurumun gereksinimleri dahilinde tasarlanmaktadır.

Hekimin veya hastane yönetiminin tıbbı hatalı veya kötü uygulamasından kaynaklı olarak doğmuş olan tüm zararların tazmini amacı ile sorumlular aleyhine açılacak maddi ve manevi tazminat davalarının takibini yapmaktayız.

Screenshot_2

TAHKİM

İletişim Bilgileri

Güvenevler Mah. 2096 Sokak No: 1 Park Afyon Rezidans Daire: 405 Afyonkarahisar

+90 272 222 00 88
info@kocahukukdanismanlik.com

Gsm-1 : 0532 615 88 58
Gsm-2 : 0532 058 38 44

Copyright 2019 Solido Grup ©  Güvencesi İle Hazırlanmıştır